İşaret et, çal ve söyle. Her çocuk için müzik. Her çocuk müzik öğrenebilir.

Prodigies

DÜNYANIN MÜZİK HAREKETİ RENKLİ BİREYLER’DE

Prodigies Erken Dönem Müzik Eğitim Programı, bugün dünyada Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok eyaleti, başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulanmakta ve Mr. Rob YOUNG tarafından başlatılmaktadır. Preschool Prodigies programı tüm yaş gruplarındaki çocukların mutlaka alması gereken bir erken dönem müzik eğitimi programıdır.

Programda temel olarak C Maj DeskBell ile çocukların 8 (sekiz) ana sesi doğru olarak tanıyıp algılayabilmesi, şarkılarını doğru hız ve ritimde çalabilmesinin yanında, el işaretleri solfej yapabilmesi amaçlanmaktadır. Prodigies Preschool (Erken Dönem) Müzik Eğitim Programı’nın interaktif videoları bulunmakla birlikte, beden perküsyonunun da aktif kullanıldığı (ellerin ayakların bedenle birlikte vurmalı bir enstrüman olarak kullanılması) zillerle çalışılan bir programdır. En az üç yıl bu eğitim içerisinde devam edebilmek süreci öğrenmede verimli kılmaktadır. BU SİSTEM MÜZİĞİN ALFABESİ OLARAKTA ADLANDIRILIR.

Prodigies okul öncesi eğitiminde ön hazırlık aşaması kuklalarla ve notaların hikayesi olan kitaplarla başlanıp, flash kartlarla, eşleştirme kart çalışmaları ve notaların hafıza oyunları, örüntü çalışmaları ile devam eder. Her bir nota ziller ile tek tek verilir. Ayrıca Musical Power Pack çalışmaları ile ritim tutma çalışmaları da eklenmektedir. Her ayın sonunda ise nota kitapçıkları oluşturularak pekiştirmeleri sağlanmaktadır.