Eğitmenler

Eğitmenler lider değil, sadece rehberdir. Bizim sistemimizde her çocuk, belli sınırlar içinde kendi lideridir. Eğitmenlerimiz toplam 150 saat uygulamalı montessori eğitimi almış, bu konuda birçok kitap okumuş ve Ankara ve Adana’da uygulama – gözlem yapma süreçlerinden geçmiştir. Her sınıfta 2 asil öğretmen bulunmaktadır. Bu eğitimlerin dışında, kurucumuz Nida Banu DAL’ıno American Montessori Society (AMS)’den aldığı 354 saatlik Eğitici Eğitmenliği Sertifikası ile eğitmenlerimize belli periyodik dönemlerde eğitimler vermektedir.

Eğitim Materyalleri

Materyallerimizin tamamı çocukların yaratıcılıklarını destekleyen, kendi hata kontrollerini yapmalarını sağlayan %100 ithal doğal ahşap, Nienhuis ve Association Montessori International markalı materyalleridir.

Hobbit Evleri

Çocukların toprağı hissedebilmesi için gerçek çim halılarla kaplanan bahçe içinde iki ayrı hobbit evi bulunuyor. Bu evlerin birinde organik tarım için çeşitli tohumlar, gübreler; diğerinde ise çocukların yaratıcılıklarını bahçede de geliştirmelerini sağlayacak artık materyaller bulunacak. Böylece çocuklar, hayalleri doğrultusunda özgürce etkinlik yapabilecekler.

Yemek

Çocuklar, önlerine hazır sunulan porsiyonları değil, yiyebilecekleri kadarını kendileri alacak, yine kendileri kaldıracaktır. Ayrıca çocuklar, sularını da kendileri dolduracak, masalarını kendileri hazırlayacaktır.

Ders Adları Ve İçerikleri
 1. MASAL ATÖLYESİ
 2. MASALLARLA ORİGAMİ (KAĞITTAN HAYALLER) (HAFTADA BİR)
 3. MASAL MUTFAKTA (AYDA BİR)
 4. ÇAMURDAN HAYALLER (SERAMİK ATÖLYESİ) (AYDA BİR)
 5. DOĞA VE BİLİM UYGULAMALARI
 6. İNGİLİZCE ATÖLYESİ
 7. AHŞAP (MARANGOZLUK) ATÖLYESİ
 8. KİNDERGYM: SOKAK, ÜLKE VE KITA OYUNLARI
 9. ÇOCUK YOGASI
 10. ÇOCUK PİLATESİ
 11. ÇOCUKLAR İÇİN FARKINDALIK MINDFULNESS
 12. MÜZİK VE RİTİM ATÖLYESİ (PRODİGİES)
 13. ÇOCUKCA FELSEFE
 14. ÇOCUKCA SANAT